Kariyer Forum - Kariyer Basamaklarını Birlikte Tırmanalım İŞ HAYATI Kişisel Gelişim Corona Virüsü Sürecinde Kendinizi Geliştirmek İçin 4 Tavsiye
Corona Virüsü Sürecinde Kendinizi Geliştirmek İçin 4 Tavsiye
profdr
Corona Virüsü Sürecinde Kendinizi Geliştirmek İçin 4 Tavsiye
1
40
 • Derecelendirme: 4.5/5 - 2 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
profdr Forum Üyesi
*
Yeni Üye
 • Konular3
 • Mesajlar5

 • Şehir: İstanbul
 • Rep puanı 0
Corona Virüsü Sürecinde Kendinizi Geliştirmek İçin 4 Adım

İşsiz olanlara ve Corona virüsü sebebiyle işini evden yürütenlere becerilerini geliştirmeleri için tavsiyelerde bulunacağız. 


Beceri Boşlukları

Beceri boşlukları, daha iyi olabileceğiniz veya henüz öğrenmeye gelemediğiniz şeylerdir. Boşlukları kapatmaya başlamanın en iyi yolu, öncelikli alanlarınızı tanımlamak ve iyileştirme için çalışmaya başlamaktır.


İlk sütuna, en güçlü becerilerinizin bir listesini yazın. Bunlar okulda ya da işte en çok güvendiğiniz konularda öğrendiğiniz becerilerdir.


Bir sonraki sütunda, bazı işleri kullanabilen mevcut becerilerinize dikkat edin. Paslanmış hale gelen eski becerileri ve henüz tam olarak güvenmediğiniz yeni becerileri ekleyin.


Son sütun, sizi gelecekte daha değerli bir çalışan haline getirebilecek marka becerileri içindir. Bunları kaynak yapmanın bir yolu, başvurmak isteyebileceğiniz iş ilanlarını görüntülemektir. Mevcut deneyim seviyenizin ötesindeki rollere bakın.


Her seferinde bir veya iki beceri boşluğunu güçlendirmeye odaklanın. CV'nizde en güçlü becerilerinizi açıkça temsil etmeyi unutmayın.


Ağınıza Ulaşın


Akranlarınız ve meslektaşlarınız, hangi becerilerin öğrenileceğine öncelik verilmesi konusunda en doğru kaynaktır. Bu fiziksel uzaklaşma zamanında, uzanmaktan iletişim araçları ile iletişime geçin, ancak herkesin stresi farklı şekillerde ele aldığını unutmayın. 


Bağlanmak isteyenler için bir arama planlayın ve önceden bir soru listesi hazırlayın. Alanınızdaki bir işe alım yöneticisine hangi becerileri en değerli bulduğunu sorabilir veya hangi becerilerin bu yeni normale uyum sağlamasına yardımcı olduğunu öğrenmek için arkadaşlarınızla kontrol edebilirsiniz. Kiminle bağlantı kurarsanız, ileride iş başvurularına yollar açarken becerilerinizi nasıl geliştirebileceğiniz konusunda fikir edinmek için bu zamanı kullanın.


Çevrimiçi Bir Sınıfa Katılın


Şimdi, özgeçmişinizi tamamlanmış kurslar ve sertifikalarla güncellediğinizden emin olun.  İşverenler, eğitiminize ve mesleki gelişiminize devam etme girişiminde bulunduğunuzu görmeyi çok severler.

Çevrimiçi birçok bilgi öğrenebileceğiniz forum sitelerine, blog sitelere, sektör bültenlerine vb ilgili sitelere  ne sunduklarını veya önerdiklerini görmek için abone olun. Bu sitelerde birçok eğitim kaynağı bulunmaktadır.


Pratik Yapmak Mükemmelleştirir


Bir beceriyi güçlendirmenin en iyi yolu onu uygulamaya koymaktır ve kendi başınıza bir proje başlatmanızı engelleyen hiçbir şey yoktur. Boş zamanlarında  ve yaşadığımız süreçteki gibi benzeri görülmemiş durumlarda hayır kurumlarından birine de hizmetlerinizi sunabilirsiniz. Ödenmemiş iş nihai hedef olmasa da, ihtiyaç duyulan bir zamanda başkalarına yardım etmek her zaman iyi bir karardır ve gönüllü çalışma özgeçmişinize eklemek için değerli bir öğrenme deneyimi sağlar.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
af1r1fa Forum Üyesi
*
Yeni Üye
 • Konular2
 • Mesajlar5

 • Şehir: Adana
 • Rep puanı 0
Millet diziye filme vurdu kendini geliştiren yoktur bu süreçte


Hızlı Menü: