Kariyer Forum - Kariyer Basamaklarını Birlikte Tırmanalım GENEL Forum Kuralları Gudul.org Forum Genel Kuralları
Gudul.org Forum Genel Kuralları
Kirmir
Gudul.org Forum Genel Kuralları
0
628
  • Derecelendirme: 3/5 - 5 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Kirmir Ne mutlu Türk'üm diyene!
*******
Administrator
  • 7
  • 10

  • Şehir: Ankara
  • 0
 GUDUL.ORG FORUM GENEL KURALLARI
Amaç
MADDE 1-
 Bu kuralların amacı; forumun genel işleyişini ve üyelerin forum içerisindeki her türlü paylaşım Türkiye Cumhuriyeti mevzuatı hükümleri esas olmak kaydıyla işbu kurallara göre düzenlemektir.

Kapsam
MADDE 2-
 Bu kuralların kapsamı; forum üyeleri; tüm paylaşımları, mesajları ve oluşturdukları konuların içerikleridir.

Tanımlamalar
MADDE 3-
 Kuralların uygulanmasında; platform ve forum tanımları Gudul.org'u ifade eder.

Üyelerin Sorumlulukları
MADDE 4-
 (1) Bu platforma kayıtlı olan her üye; yazdığı iletilerden, özel mesajlarından, paylaşımlardan, oluşturdukları konuların içeriklerden sorumludur.

(2) Üyelerin forumda belirlediği giriş şifresinin güvenliğini sağlamaları bu maddenin 1. fıkrası hükümlerine tabidir.

T. C. Mevzuatlarına ve Teamüllere Uygunluk
MADDE 5-
 (1) Bu platformda içeriği suç teşkil eden ve ilgili kanun hükümlerine aykırı paylaşımlarda bulunmak yasaktır.


(2) Diğer üyelere karşı TCK Madde 125 hakaret suçunun işlenmesi yasaktır.

(3) Her üye toplumda teamül haline gelen kurallara, ahlâka ve adaba uygun düşen mesajlar yazmakla bu kurallara uygun içerikler oluşturmakla yükümlüdür.

Paylaşım Yapan Üyenin Sorumluluğu
MADDE 6- TCK Madde 20 "Ceza sorumluluğunun şahsiliği ilkesi" gereği ve 5651 Sayılı Kanun madde 4/2 hükmü gereği tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. 
 
Hukuka Aykırılık ve Hukuki Uyuşmazlıklarda Gudul.org'un Sorumluluğu
MADDE 7-
 (1) 5. ve 6. maddeye göre ortaya çıkabilecek bir hukuka aykırı eylem veya hukuki uyuşmazlık durumunda, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında; sistemimizde bulunan ilgili üyeye ait tüm veriler, istenilmesi halinde adli/kolluk makamlarına sunulur.

 
(2) Üye paylaşımlarından dolayı yapılacak tüm hukuksal şikayetler, forum yönetimi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç bir hafta içerisinde incelenecektir. Gerekli işlemler forum yönetimi tarafından ivedilikle yapılacaktır.
 
İleti Yazma Şekli
MADDE 8-
 (1) Üyenin; forumdaki paylaşım ve iletilerinin tamamını kalın (bold), eğik (italik), renkli veya BÜYÜK harflerle yazması yasaktır.

(2) Üye, forumda bir konu içerisinde art arda 3 (üç) veya üzeri ileti (flood) yazamaz.

 
(3) İlgili kategori ve konu ile alakasız, anlamsız içerik paylaşımı yasaktır. Ancak yanlışlıkla uygun olmayan kategoride yapılan paylaşımlar forum yönetimi tarafından uygun kategoriye taşınır.

(4) Yukarıdaki yükümlülüğe aykırı hareket eden üyenin iletisi düzenlenir ve kendisi uyarılır. Bu tutumun devam etmesi halinde üye forumdan uzaklaştırılır.

 
Din, Dil ve Irk Ayrımcılığı ile Siyasi Söylemler İhtiva Eden Paylaşımlar
MADDE 9-
 Üye; forum dahilinde Avatar, İmza, Üye Profil kısımları, Forum geneli mesajlaşma alanları ve Özel mesaj alanları da dahil olmak üzere hiçbir alanda din, dil ve ırk ayrımı ihtiva eden, siyasi (ideolojik) ve ırkçı söylemlerle bulunamaz; toplum vicdanını zedeleyen ileti ve paylaşım gönderemez. 


Reklam Yasağı

MADDE 10- Üye; forum dahilinde Avatar, İmza, Üye Profil kısımları, Forum geneli mesajlaşma alanları ve Özel mesaj alanları da dahil olmak üzere hiçbir alanda web sitesi, ürün tanıtımları vb. ticari reklam yapamaz.

Kurallara Uymamanın Yaptırımı
MADDE 11- Kurallara uymayan, uyarıldığı halde bu tutumunu devam ettiren üyeler süresiz forumdan uzaklaştırılır. Üyenin affedilmesi Forum Yönetiminin insiyatifindedir.

Kuralların Değiştirilmesi
MADDE 12- Forum kurallarının güncellenmesi veya yenilerinin eklenmesi hakkı Forum Yönetimine aittir. 

Sonuç
MADDE 13- Bu siteye üye olan herkes, bütün bu kuralları ve bundan sonra yapılabilecek degişiklikleri okuyup, kabul etmiş sayılır.

Gudul.org Forum Yönetimi


Hızlı Menü: